Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Dřevěná podlaha a sklo. Tady se dělá VW Phaeton

Investice 24.11.2010 | 04:29 0 Komentářů

Spojení podvozku s karosérií provází svatební tanec robota

V Evropě je i několik modernějších automobilek než je ta, ve které se vyrábí Volkswagen Phaeton. Jenže tahle je v mnoha ohledech jiná než ostatní. Je umístěna na dohled historického centra Drážďan a zvenčí vůbec nevypadá jako automobilka. Není před ní žádná vrátnice  se závorou a nikde nejsou vidět žádné plechové hangáry bez oken. Právě naopak- komplex budov, ve kterých se vyrábí tento nejluxusnější model automobilky, která chce být vbrzku tou největší na světě, byste si snadno mohli splést například s univerzitou, knihovnou nebo kongresovým centrem.
Továrna je i kulturním centrem
Daleko od pravdy byste ale nebyli. Továrna je skutečně i jedním z kulturních center Drážďan. Například je tu v těsném sousedství výrobních linek koncertní sál a o kousek vedle jedna z nejlepších a nejluxusnějších restaurací v tomto městě.

Když jsme se ptali, zda je možné uvnitř fotit, mluvčí Volkswagenu, který nás doprovázel, se na nás podíval s pobaveným úsměvem. Vnější plášť budov je totiž skleněný a dovnitř je dobře vidět i z ulice. Takže o nějakém utajování nemůže být ani řeči.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.