Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Dražší povinné ručení bude jen pro špatné řidiče

Pojištění 27.07.2016 | 10:49 1 Komentář

Ceny povinného ručení vzrostou ve druhé polovině roku pouze rizikovým řidičům. Řidičům, kteří jezdí bez nehod, zůstane povinné ručení beze změny. Vyplývá to z vyjádření zástupců třinácti pojišťoven poskytujících pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

„S ohledem na situaci na trhu nepředpokládáme v nejbližší době pokles sazeb povinného ručení. Nadále se cena bude stále více individualizovat a bude silně reflektovat škodní historii klienta. Je určitě spravedlivé, že motoristé, kteří nejezdí zodpovědně a způsobují nehody, budou platit za povinné ručení nesrovnatelně více,“ řekla mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

„Faktem je, že kvůli velkému počtu škod je povinné ručení pod obrovským tlakem. Budoucnost autopojištění však nespočívá v jeho plošném zdražení, ale v ještě výraznější segmentaci,“ doplnil mluvčí Allianz Václav Bálek.

Povinné ručení v loňském roce zdražilo průměrně o několik procent. Ceny nerostly plošně, ale individuálně v závislosti na škodní historii klienta. Průměrná cena povinného ručení zůstala v první polovině letošního roku kolem 2 800 korun.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Dražší povinné ručení bude jen pro špatné řidiče”

  1. pavlína napsal:

    Tak to je jasný důsledek toho, co se dneska děje na silnicích. Člověk aby měl strach o život někdy. Četla jsem nedávno statistiku nehodovosti na http://www.123ruceni.cz a tam psali, že nehodovost na našich silnicích pořád roste.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.