Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Dráhy zlevní část jízdenek a zmírní některá omezení

Investice 02.06.2010 | 10:38 0 Komentářů

Levnější jízdenky mezi krajskými městy bude moci koupit každý, zároveň se rozšíří sleva eLiška

Praha – České dráhy rozšíří nabídku zlevněných elektronických jízdenek mezi vybranými městy. Slevy, které mají přilákat více cestujících, dnes představil náměstek pro obchod a marketing Miroslav Šebeňa. Platit začnou společně s dílčími změnami jízdního řádu od 13. června.
Mezi krajskými městy budou moci cestující využít elektronickou jízdenku SporoTiket. Oproti podobné dosavadní nabídce je nově určena všem, nejen držitelům slevových karet.
Počet zvýhodněných jízdenek zůstane omezený. „Cena se bude vyvíjet podle zájmu o cestování na určité trase. Zákazník, který se rozhodne pro nákup včas, má větší šanci získat SporoTiket za výhodnou cenu,“ říká Šebeňa. Například pro trasu Praha – Brno má stát 190 korun. Běžné jízdné je přitom 316 korun, s Kilometrickou bankou 255 korun a pro držitele zákaznických karet 237 korun.1
Dráhy také zmírní dosavadní omezení pro nákup elektronických jízdenek eLiška. Nově si ji půjde koupit nejen na cestu mezi krajskými městy, ale také mezi krajským městem a vybranými většími městy po celé republice, pokud je tarifní vzdálenost větší než 50 kilometrů. Celkem půjde o zhruba 115 měst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.