Čtvrtek 09. prosince. Svátek má Vratislav.

Drahé úvěry na kreditkách končí. Konečně dojde k zlevnění

Banky 30.08.2017 | 10:21 0 Komentářů

Česká republika je, co se týče úroků na kreditních kartách, vůbec nejdražší zemí v Evropě. K postupnému zlevňování se pod tlakem trhu odhodlávají konečně i tuzemské banky. Jako první zlevní od září letošního roku ČSOB.

Klienti s nadprůměrnými příjmy budou nově platit 7,9 procenta namísto dosavadních 17,9 procenta. „Když se ČSOB podaří na nižší úrok přilákat dostatečný počet nových klientů, budou obdobně postupovat i další banky a finanční instituce,“ říká Lukáš Kovanda, hlavní analytik společnosti Cyrrus.

V porovnání s ostatními bankami v Evropě jsou ty české velmi ziskové. Mohou si tedy dovolit přistoupit ke snížení úroků na kreditních kartách. „Sazbu jsme snížili, protože chceme, aby naši Premium klienti měli na své kreditní kartě tu nejlepší úrokovou sazbu na trhu,“ říká mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

Tuto sazbu zatím získají jen ti, kteří splní jednu ze tří podmínek: na účet jim přichází nejméně 50 tisíc měsíčně, mají od ČSOB alespoň třímilionovou hypotéku nebo vklad minimálně 1,5 milionu korun. I podle ČSOB se to však může brzy změnit.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.