Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Drahá nafta obírá stát o miliardy, firmy chtějí slevu

Investice 19.01.2012 | 17:10 0 Komentářů

Snížení spotřební daně má minimální šanci na úspěch, pomoci má „profesionální nafta“

Praha – Kvůli rekordně drahé naftě přichází státní rozpočet o miliardy korun na DPH a spotřební dani. Už loni dopravci reagovali na vysoké ceny tak, že místo u tuzemských čerpacích stanic tankovali do svých kamionů levněji v zahraničí.
„Dnes je naprosto rozšířená praxe, že kamion mířící do západní Evropy vyjede z Česka s nádrží jen tak zaplněnou, aby dojel pro levné palivo do Lucemburska. Tam pak tankuje i na cestu zpět, samozřejmě do plna. A v Česku se pak z jeho nádrží vyčerpává palivo do těch nákladních aut, které pendlují po České republice a možnost tankovat levněji v zahraničí nemají, “ uvádí konkrétní příklad Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české pobočky DKV Euro Service.
Tato firma poskytuje služby pro dopravce na evropském trhu, například vydává karty pro placení pohonných hmot, servisních a dalších služeb. Společnost uvádí, že tankování do zahraničí přesunulo 35 procent jejích klientů.
Ceny dále porostou
Čím budou v Česku pohonné hmoty dražší, tím bude státní rozpočet tratit více, protože firmy se během ekonomické krize naučily hledat každou možnost, jak ušetřit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.