Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Dopravní policisté převzali dalších 7 „stíhacích“ superbů

Investice 20.12.2014 | 06:59 0 Komentářů

Od roku 1993, tedy od doby, kdy se Škoda začlenila do koncernu Volkswagen, dodala tuzemské policii již více než 17 000 automobilů.

Dopravní policisté převzali dalších 7 "stíhacích" superbů

Už 17 superbů poháněných šestiválcovým motorem s výkonem 191 kW (260 koňských sil), mají k dispozici policisté na dálničních odděleních v České republice.

Dosavadních deset exemplářů, které již slouží, doplnila tento týden sedmička nových automobilů.

V Mladé Boleslavi si je převzali představitelé odboru služby dopravní policie České republiky. Stihli to téměř na poslední chvíli, protože II. generace superbu již ve výrobě končí a brzy bude na výrobních linkách v závodě Kvasiny nahrazena nástupcem.

Auto má pohon všech kol

Maximální rychlost 250 kilometrů v hodině vozu uděluje atmosférický vidlicový benzinový šestiválec 3,6 FSI ve spojení s pohonem všech kol a šestistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou (DSG). Vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy.

Všechny vozy Superb jsou dodatečně vybaveny speciálně pro potřeby Policie ČR. Vpředu a vzadu jsou skrytá výstražná LED světla použitelná jako maják, za čelním i zadním sklem se nacházejí displeje s červenými diodami pro naprogramovaná hlášení. Nechybí vysílačka PEGAS Integrovaného záchranného systému České Republiky, GPS přijímač a Emergency System Data Recorder.

Ve výbavě samozřejmě nechybí radary pro měření rychlosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.