Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Dolar je nejsilnější za pět let, koruna i euro oslabují

Investice 19.05.2010 | 12:45 0 Komentářů

Analytik: Místo akcií by se spekulanti mohli vrhnout na měny, hrozí jejich vysoká kolísavost

Praha – Tak silný byl americký dolar k euru naposledy v polovině dubna 2006. Dnes dopoledne se obchodoval pod úrovní 1,22 dolarů za euro (v noci na dnešek až pod 1,215 USD/EUR), odpoledne euro posílilo a podle webu Patria.cz se nyní obchoduje na úrovni 1,227 USD/EUR.
„Dolar v posledních týdnech posiluje především díky problémům na naší straně Atlantiku,“ říká analytik společnosti Citfin Tomáš Volf.
Také česká měna po několikadenním návratu k silnějším hodnotám dnes oslabuje. K euru během dopoledne spadla podle Patria.cz až na úroveň 25,845 CZK/EUR, nyní se obchoduje kolem 25,7 CZK/EUR. Vůči dolaru oslabila koruna až na 21,25 CZK/USD, nyní se obchoduje kolem 21 CZK/USD.#obj_7647
„Americký dolar v současnosti zpevňuje bez ohledu na to, že eurozóna začátkem května přišla se záchranným plánem pro nejslabší ze svých členských zemí. Jedná se o další z důkazů, že obchodníci eurozóně nevěří a že záchranný plán může posloužit pouze jako prostředek k získání více času,“ říká analytik společnosti X-Trade Brokers Jaroslav Brychta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.