Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Do Prahy míří čínské banky

Banky 27.11.2015 | 08:54 0 Komentářů

Během půl roku by mělo být jasněji, zda-li se v Praze usídlí čínské banky. Především se jedná o bankovní domy Industrial Commercial Bank of China (ICBC), China Development Bank a China Construction Bank.

Premiér Bohuslav Sobotka jednal v Pekingu s vedením nejvýznamnějších čínských bankovních domů. Jak se budou následující jednání vyvíjet závisí i na dalších čínských investicí v Praze.

Ještě než jsem se setkal s čínským prezidentem, strávil jsem hodně času debatou s finančními institucemi v Pekingu. Byl bych velmi rád, kdyby do Prahy přišly i další čínské finanční instituce,“ uvedl Sobotka. Letos v srpnu otevřela svou pobočku v Praze čtvrtá největší čínská bankovní instituce Bank of China.

Doufám, že do půl roku už bude jasněji z hlediska jejich vnitřních rozhodovacích procesů,“ dodal. „Bude samozřejmě záležet i na tom, jestli budou čínští podnikatelé pokračovat v investicích v Praze. Pokud tomu tak bude, tak předpokládám, že s nimi do Prahy přijde i finanční infrastruktura, která ji obsluhuje,“ dodal s tím, že vývoj do budoucnosti vidí nadějně. Se zástupci významných bankovních domů jednal český premiér i v Šanghaji.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.