Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Do konce března si můžete vyměnit papírové padesátikoruny v bankách, pak už jen v ČNB

Banky 01.03.2012 | 12:37 1 Komentář

Už jen měsíc mají lidé na to, aby si ze svých peněženek vytáhli papírové padesátikoruny a vyměnili je v bankách za kovové. Od dubna letošního roku až do března 2017 bude možné bankovku vyměnit už jen v České národní bance.

Výměna probíhá na počkání a bez poplatku. Platí to i u většího množství bankovek, pokud jsou srovnané podle stran a směru tisku a po stovkách shromážděné do přepáskovaných balíčků,“ uvádí Marek Petruš, ředitel komunikace a mluvčí ČNB.

Papírová padesátikoruna přestala platit loni v dubnu. Banky ji pak za kovovou vyměňovali celý rok. Od té doby na pokladnách obchodních bank a ČNB lidé vyměnili neplatné padesátikorunové bankovky v hodnotě přes sto milionů korun. I přesto však zůstávají v oběhu papírové padesátikoruny v celkové hodnotě zhruba 600 milionů korun. 

Zdroj: Tisková zpráva ČNB

Jeden komentář: “Do konce března si můžete vyměnit papírové padesátikoruny v bankách, pak už jen v ČNB”

  1. ČNB by mělo zavést úrok na 50 Kč napsal:

    Mám dotaz zda je možné aby se ČNB dalo i repo na 50 Kč až to inflace nevybere nasou rezervě. A pokut by nás nemohli ovlivnit i naši politici vůči naší koruně a stát by neměli obejít od kontroly vůči ECB – nevím co tam mluvil i ministryně finance jako je Shillerova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.