Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Do finále boje o partnerství České pošty jdou tři banky

Banky 05.10.2016 | 08:26 0 Komentářů

Výběrové řízení na finančního partnera České pošty se blíží do finále. Zájem o zajišťování finančních služeb České pošty mají tři banky. ČSOB končí smlouva po roce 2017. Dozorčí rada by měla rozhodnout příští týden. 

V současné době nabízí služby ČSOB, která má zájem i nadále jako Poštovní spořitelna na poště finanční služby poskytovat. Dalším zájemcem je skupina UniCredit a česká pobočka BNP Paribas, která vystupuje pod obchodní značkou Cetelem.

Analytici ovšem očekávali větší zájem. „Čekal jsem větší zájem. Banky jsou ale pod tlakem dlouhodobě nízkých výnosů a musí investovat spíš do vlastních nových technologií než do expanze na poštu,“ řekl Marek Hatlapatka, hlavní ekonom společnosti Cyrrus.

Výběr partnera se může protáhnout i na několik týdnů. Dozorčí rada České pošty se k tomu sejde 11. října na mimořádném zasedání,„ potvrdil člen dozorčí rady České pošty Jan Kasal. Panuje ovšem nejistota, zda dozorčí rada může o finančním partnerovi rozhodnout sama, nebo partnera pouze doporučit ministrovi vnitra, případně vládě. „Právní názory na tuto věc se rozcházejí,“ vysvětlil Karel Koukal, místopředseda dozorčí rady.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.