Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Do Česka loni přijel rekordní počet zahraničních turistů

Investice 19.01.2015 | 15:53 0 Komentářů

Loni byla také i překonána rekordní hodnota příjmů z cestovního ruchu z roku 2007, odhadují analytici.

Do Česka loni přijel rekordní počet zahraničních turistů

Praha – Do Česka loni přijelo rekordních 8,08 milionu zahraničních návštěvníků, meziročně o tři procenta víc. Ubylo naopak domácích turistů, těch se v tuzemských hotelech, penzionech a kempech ubytovalo o dvě až tři procenta méně. Vyplývá to z odhadu poradenské společnosti Mag Consulting a údajů Českého statistického úřadu.

„Z pohledu počtu přenocování však zdaleka rok 2014 úspěšný nebyl. Roční hodnota počtu přenocování v hromadných ubytovacích zařízeních v ČR za rok 2014 podle naší predikce dosáhla počtu 42,4 milionu s meziročním poklesem hodnoty přibližně o dvě procenta,“ uvedl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek. Kratší dobu strávili v hromadných ubytovacích zařízeních především tuzemští turisté.

Celkem loni počet hostů ubytovacích zařízení vzrostl podle odhadu o procento na 15,5 milionu. Za poklesem počtu domácích turistů byl podle Beránka vyšší zájem Čechů o zahraniční dovolené.

Loni byla také překonána rekordní hodnota příjmů z cestovního ruchu z roku 2007, kdy dosáhla téměř 140 miliard korun. Výše výdajů na cestovní ruch v ČR v uplynulém roce vzrostla o deset až 12 procent na rekordních 100 miliard korun.

Rok 2014 byl z pohledu cestovního ruchu v ČR, ale i ve světě velmi úspěšným. Podle predikcí Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) byla opět překonána hodnota jedné miliardy mezinárodních příjezdů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.