Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Dnešek patří nakousnutému jablku

Investice 01.08.2018 | 17:38 0 Komentářů

Evropské trhy ukončují dnešní obchodování ve ztrátách. Hlavní index Stoxx 600 klesá o 0,4 %. Nejztrátovější jsou síťová odvětví (-1,7 %) a energetické společnosti (-1,1 %). Menší zisky si připisuje pouze zdravotnický sektor, a to 0,2 %.

Americké akciové burzy zahájily seanci růstem. Značně tomu napomohly včera po uzavření trhu zveřejněné hospodářské výsledky za druhý kvartál společnosti Apple. Ty investory velmi potěšily a projevují se na růstu cen akcií, které prozatím přidávají necelých 5 %. Apple se tak přiblížil k tomu stát se první společností na světě, jejíž tržní kapitalizace dosáhne jeden bilion dolarů. To nastane, jakmile akcie Apple překročí cenu 206,49 USD (dnes se již třikrát pohybovaly nad 199 USD). Index S&P 500 roste o 0,2 %, Dow Jones si připisuje také 0,2 % hodnoty a technologický Nasdaq stoupá o 0,8 %. Díky Apple se nejlépe daří technologickému sektoru (+1,2 %), kde protipólem mu je sektor utilit se ztrátou 1,7 %.

Pražská burza dnes oslabila o 0,3 %. Propadlíky dne se staly pojišťovna VIG a nápojářská Kofola, když shodně přišly o jedno procento své hodnoty. Naopak vítězem je mediální skupina CME, která posílila o 0,5 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,5 mld. CZK, což je pod úrovní dlouhodobého průměru.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.