Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Dnešek je ve znamení zvyšování úrokových sazeb

Investice 26.09.2018 | 17:42 0 Komentářů

Americké akciové burzy zahájily obchodování mírným růstem. Trh očekává, že na dnešním zasedání Fedu dojde ke zvýšení úrokových sazeb o 25 bb. Všechny hlavní indexy rostou v rozpětí 0,1 až 0,2 %. Nejlépe se daří sektoru zdravotní péče (+0,4 %), naopak nejhůře jsou na tom zpracovatelé komodit (-0,8 %).

I evropské trhy dnes mírně rostou. Hlavní index Stoxx 600 posiluje o 0,1 %. Daří se výrobcům nezbytného zboží (+0,7 %) a stejně jako ve Spojených státech nejvíce ztrácejí zpracovatelé komodit (-0,6 %).

Pražská burza dnes oslabila o 0,5 %. Nejméně se dařilo Erste Group (-1,7 %) a Moneta Money Bank (-1,5 %). Absolutním vítězem se dnes však stala nápojářská skupina Kofola se ziskem 6 %. Dopoledne jsme pro Kofolu vydali analýzu, kterou zahajujeme pokrývání této společnosti. Akcie společnosti Kofola doporučujeme k nákupu s cílovou cenou 484 CZK za akcii.

Dnes ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu o 25 bb s předpokládaným dalším zvýšením v listopadu. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil pouhých 0,3 mld. CZK, což je pod ročním průměrem.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.