Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Dlužník už není nepřítel, pochopily české banky

Investice 18.07.2009 | 14:23 0 Komentářů

Krize dotlačila banky k novému způsobu záchrany firemních klientů v problémech

Praha – Společnost Kordárna patří k hlavním evropským dodavatelům pro výrobce pneumatik po celém světě. Produkuje technické tkaniny a její obrat dosáhl za poslední rok 2,8 miliardy korun. Od letošního května je však v insolvenčním řízení. Návrh podala sama společnost.
Celou skupinu Kord, pod kterou Kordárna spadá, čeká reorganizace. Ve hře je několik variant. Mimo jiné by skupina také mohla s pomocí banky vytvořit novou společnost. Ta by převzala některé její aktivity a ze zisku pomohla zbytku skupiny. Vedení zatím nechce způsob reorganizace před jejím definitivním schválením komentovat. „Nechtěl bych cokoli předjímat. Pro nás je důležitý srpen, kdy bude zasedat věřitelský výbor, který bude hlasovat o reorganizaci,“ řekl týdeníku EURO výkonný ředitel podniku Kordárna Martin Prachař.
Nebýt krize…
Ať už se Kordárna vydá jakoukoli cestou, banky berou popsanou variantu vážně. Do hry se tedy i v Česku dostává dosud nevyužívaný způsob záchrany firem. Jde o společné podniky bank a jejich korporátních klientů, kteří jsou v insolvenci anebo začínají mít finanční problémy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.