Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Dlouhé nože v státních firmách? Je tu prověrka

Investice 03.12.2009 | 15:16 0 Komentářů

Premiér chystá personální změny ve vedení státem ovládaných podniků, fondů a organizací

Praha – Premiér Jan Fischer zřejmě plánuje širokospektrální čistku ve vedení státem ovládaných podniků a organizací. Šestého listopadu požádal oficiálním dopisem všechny ministry, aby mu do deseti dnů poslali kompletní přehled o zástupcích státu v orgánech společností, zejména v představenstvech a dozorčích radách.
Personální výměna se tedy může dotknout podniků jako ČEZ, Lesy ČR, Čepro, MERO, Budvar, České dráhy, Česká pošta, Letiště Praha a dalších organizací, například Všeobecné zdravotní pojišťovny, ale i státních fondů, jež podléhají některým ministerstvům. Dopis, který u některých ministrů prý vyvolal rozčarování, má týdeník EURO k dispozici.
Pošlete mi tabulku
„Vážený pane ministře, rád bych na některém z příštích jednání vlády diskutoval otázku personálního obsazení dozorčích rad a představenstev společností, ve kterých má stát majetkový podíl (vyšší než blokační minorita), a to včetně státních či národních podniků, zdravotních pojišťoven, státních fondů či jiných státních organizací. Pro přípravu materiálu je však třeba získat kompletní přehled o zástupcích státu v orgánech těchto společností, zejména o zástupcích státu v představenstvech a dozorčích radách. V příloze vám proto zasílám k vyplnění tabulku s prosbou, abyste této věci věnoval náležitou pozornost,“ stojí ve Fischerově dopise.
„Vyplněnou tabulku, prosím, zašlete do deseti dnů elektronicky na adresu ředitele Sekce předsedy vlády pro odborné činnosti pana Michala Frankla, který je v této věci rovněž kontaktní osobou. V jeho sekretariátu je možno si vyžádat elektronickou podobu tabulky,“ končí Fischerův dopis.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.