Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Divoká stávka v Nošovicích, Hyundai řeší přesčasy

Investice 03.12.2009 | 10:05 0 Komentářů

Zaměstnanci nošovické automobilky protestují proti postupu firmy při proplácení přesčasů

Nošovice – Zaměstnancům nošovické automobilky Hyundai došla trpělivost s postupem firmy, stěžují si na proplácení přesčasů, porušování zákoníku práce a šikanu na pracovišti.
Už včera tak část pracovníků na hodinu přerušila práci ve stávce, kterou neorganizovaly odbory. Odbory se už do jednání s vedením firmy zapojily a vyjednávají, jak celou situaci řešit.
Vedení firmy dnes odpoledne uvedlo, že zaměstnanci svévolně přerušili výrobu v době přesčasu. Chce s nimi dál jednat.
Podle mluvčího automobilky Petra Vaňka vyžaduje firma přesčasovou práci dvě hodiny po denní směně, a to čtyři dny v týdnu. „Po nočních směnách se žádná přesčasová práce nevyžaduje. Vzhledem k tomu, že směny se po týdnu střídají, odpracuje každý zaměstnanec ve výrobě na přesčasech 16 hodin za měsíc,“ uvedl Vaněk. Přesčasy firma proplácí dle zákoníku práce, doplnil. Podle vedení odborového svazu Kovo se situace v Nošovicích vyhrotila kvůli postupu vedení firmy. „Vedení Hyundai dlouhodobě míchá třaskavou směs, dlouhodobě opomíjí problémy. Reakce zaměstnanců je pochopitelná a firma by měla začít jednat, jak celý problém řešit,“ řekl deníku Aktuálně šéf svazu Josef Středula.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.