CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

13. 04. 2017

0 komentářů

Dividendové výnosy pražské burzy lákají investory

 

Akcie Moneta Money Bank se ve středu poprvé obchodovaly bez nároku na dividendu za minulý rok. Se ztrátou 9,6 procenta akcie Monety srazily i pražskou burzu. Index burzy PX odepsal 0,9 procenta. Pražská burza je právě díky dividendovým výnosů mezi domácími i zahraničními investory velmi oblíbená. 

Akcie Monety ve středu uzavíraly obchodování na 88,70 koruny za akcii. To vzhledem k výplatě dividend ve výši 9,8 koruny na každou akcii znamená 12procentní výnos. Právě poměrně vysoké dividendy pražské burzy lákají domácí i zahraniční investory.

V posledních letech se domácí burza řadí k trhům s největším dividendovým výnosem na světě. V regionu střední a východní Evropy je jednoznačným premiantem,“ řekl portfolio manažer Fio Banky David Brzek, a dodal: „Podle předběžných výpočtů by měl v letošním roce dosáhnout dividendový výnos domácího indexu PX přes pět procent.“

Pražská burza si důležitost dividend uvědomila před třemi lety, kdy zavedla index PX Total Return (PX-TR), který oproti klasickému indexu PX zohledňuje i výši dividend. Zatímco index PX si připsal za poslední rok 11 procent, PX-TR posílil o 17 procent.
Zdroj : iHNed.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.