Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Diskutujete: Má vláda škrtat v rozpočtu? A kde?

Investice 10.09.2009 | 21:11 0 Komentářů

Čtenáři diskutují o úsporných opatřeních, která navrhuje ministr Janota

„Dodnes jsem nepochopil smysl porodného, je to sice příjemný bonus (taky mám děcka), ale nemá žádnou logiku, zrušil bych ho úplně a snížení mateřské zabolí, ale ještě nedávno, za vlády ČSSD, byla mateřská 3500 a taky to lidi přežili, navíc v té době byla spousta věcí dražší než dneska. Je pravda, že by bylo vhodné udělat gesto a o určité procento pokrátit i náklady na provoz státu,“ píše diskutující v jedné z moderovaných debat Aktuálně.cz vystupující pod přezdívkou Lanic.
Debaty, ve kterých čtenáři Aktuálně.cz dosud publikovali několik tisíc příspěvků, vyvolalo zejména plánované opatření ministra financí Eduarda Janoty, podle kterého se mělo snížit porodné a mateřská. Vláda o úsporných opatřeních ještě nerozhodla.
„Za války taky žádné příspěvky nebyly a děti se přesto rodili a žili. Vždyť dítě nepotřebuje ani sunar (mateřské mléko snad nestačí?), ani papírový pleny (látkové jsou taky dobré), ani počítače (ať si hrají venku a nebo s hadrovou panenkou či dřevěným autíčkem), ani super kočárky, ani spoustu dalších věcí. To jen rodiče si myslí, že by bez toho jejich děti byli ochuzené. A proto kvůli tomuto strachu okrádají sami sebe o tyto nenarozené děti, které se bojí vůbec počít,“ myslí si například diskutující píšící pod přezdívkou Hanka.
Má česká vláda v rozpočtu škrtat? Ve kterých oblastech? Má se snížit mateřská? A měly by se v době dopadů celosvětové finanční krize valorizovat důchody?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.