Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Diskonty Lidl zvýšily zisk v Česku na 1,7 miliardy korun

Investice 02.03.2015 | 15:03 0 Komentářů

Jde patrně o nejvyšší zisk dosažený v roce 2013 tuzemskými obchodními řetězci.

Diskonty Lidl zvýšily zisk v Česku na 1,7 miliardy korun

Praha – Zisk diskontního řetězce Lidl v Česku vzrostl ve finančním roce 2013/2014 o 13 procent na 1,73 miliardy korun. Jde patrně o nejvyšší zisk dosažený v roce 2013 tuzemskými obchodními řetězci. Tržby společnosti stouply meziročně o 18 procent na 29 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Společnost ve výroční zprávě uvedla, že v následujícím období předpokládá rozvoj obchodních aktivit přibližně stejným tempem jako v předcházejícím období.

Lidl na konci února oznámil, že loni investoval do modernizace svých prodejen v Česku jednu miliardu korun, podobnou částku chce investovat i letos. Celkově společnost v ČR dosud investovala více než 20 miliard korun.

Společnost plánuje na českém trhu pokračovat v expanzi. „Aktuálně plánujeme otevřít prodejny především ve velkých městech. Řádově se jedná o jednotky,“ dodala mluvčí Jitka Vrbová.

V současnosti má Lidl, který patří do německé maloobchodní skupiny Schwarz, v Česku 230 prodejen a provozuje čtyři logistická centra. Do budoucna plánuje kromě modernizací prodejen také rozšiřování skladových ploch.

Lidl vstoupil na český trh v roce 2003 jako poslední z velkých obchodních řetězců. Firma v roce 2013 zaměstnávala 4343 lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.