CZK/€ 25.320 +0,18%

CZK/$ 23.408 +0,56%

CZK/£ 29.523 +0,28%

CZK/CHF 25.813 +0,21%

27. 11. 2012

0 komentářů

Díky souběhu dvou zákonů do důchodu v 57 letech

 


 

Momentálně se na pár dní otevřela možnost, jak odejít do penze o pět let dříve, než bude zákonem stanoveno. Podle odborníků nejde o finančně nevýhodný předčasný odchod do důchodu, ale o plnohodnotnou penzi.

Pokud splní zákonem stanovené podmínky, budou lidé v tzv. předpenzi dostávat od státu důchod bez jakýchkoliv sankcí a navíc ještě penzi od fondu, kde mají uzavřeno penzijní připojištění,“ potvrzuje Michal Hardyn z portálu, který nabízí penzijní připojištění.

Podmínky pro předpenzi a vyplácení dvojího důchodu stanoví zákon jasně. “Především je nutné mít uzavřené penzijní připojištění v některém z penzijních fondů. Zároveň lze využít výhody spoření s garantovaným kladným nebo alespoň nezáporným výnosem,“ přibližuje Hardyn. To je podle současné legislativy možné pouze u smluv uzavřených do 30. listopadu 2012.

Ze zákona si musíte připojištění platit po dobu aspoň pět let a mít díky němu naspořeno přibližně 8000 korun na každý měsíc předčasného důchodu. Pokud tyto podmínky splňujete, můžete odejít do penze o pět let dřív a neobávat se finančního postihu,“ vysvětluje Hardyn. Krajním věkem, při němž bude možné do předpenze odejít, je podle současné hranice odchodu do důchodu 57 let. “Pro ženy, které mají jedno dítě, je to dokonce 56 let – a pokud mají více dětí, tak se hranice pro jejich odchod do důchodu dále snižuje,“ upřesňuje Michal Hardyn.

Výhodné podmínky platí jen do konce letošního listopadu a očekáváme, že v posledních listopadových dnech zájem o uzavření penzijního připojištění prudce vzroste. Rozhodně všem, kdo chtějí do penze odejít dříve, doporučuji, aby si penzijní připojištění sjednali“ uvádí Hardyn.
Zdroj : nasepenize.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Maximální roční příjmy pro výpočet důchodu

Od roku 2008 se sociální pojištění platí pouze do dosažení maximálního vyměřovacího základu, z částky nad strop se již sociální pojištění neplatí a tyto příjmy tedy nevstupují do výpočtu starobního důchodu. Nadstandardní příjmy před rokem 2008 tedy ovlivňují výši důchodu více než od roku 2008. Podívejte se na […]

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

12. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *