Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Díky kamerám vidí nový Volkswagen Touareg i za roh

Investice 03.06.2010 | 17:39 0 Komentářů

Funkci lze využít i při jízdě s přívěsem nebo v extrémním terénu

Celé okolí vozidla, tedy i to, co se děje kolem boků a zadní části vozidla, může sledovat řidič nového Volkswagenu Touareg pomocí nového systému Area View.
Je to je první systém sledování celého okolí vozidla použitý v automobilu značky Volkswagen. Systém přenáší obraz čtyř kamer (v zadním výklopném víku, ve vnějších zpětných zrcátkách a v masce chladiče) na centrální dotykový displej ve středové konzole, na němž může řidič sledovat bezprostřední okolí kolem celého Touaregu.
Řídicí jednotka také dokáže ze čtyř snímaných vytvořit obraz, jakoby se řidič díval na auto z ptačí perspektivy. To se hodí například v okamžiku, kdy řidič potřebuje nacouvat k oji přívěsu. Systém má i zvláštní režim pro jízdu s přívěsem, čehož lze využít k zobrazení směru pohybu přívěsu v závislosti na natočení volantu.
Kamera vidí víc než oko řidiče
Hlavně ale řidič tuto funkci ocení v městském provozu, například, kdy je doslova „o ústa“ vystrčit předek vozu do křižovatky. Kamera umísněná na předním nárazníku je totiž širokoúhlá (stupeň snímání je 180 stupňů), což umožňuje vidět také vozidla či chodce blížící se zpoza rohu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.