Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Digitální zábava míří do oblak

Investice 06.02.2011 | 20:31 0 Komentářů

Playstation 4 nebo výkonnější server pro svou firmu si už možná nekoupíte

Znáte to sami – vaše firma potřebuje rychlejší server, vaše děti by si rády zahrály novou hru. Ale počítač zakoupený před několika lety už na nový software nestačí. Čeká vás tedy znovu tučná investice do hardwaru. Anebo ne, přibývají nová řešení.
Výhodu cloud computingu již dnes v Česku využívá řada firem. Namísto nákupu vlastního hardwaru a aplikací, přesouvají svá data na internet, respektive datacentra firem, které jim potřebný výkon pronajmou jako službu.
Hraní na dálku
Na stejném principu funguje i cloud gaming, tedy hraní her bez potřeby herní konzole nebo drahého herního počítače. Systémy umožňující „hraní v mraku“ už přes rok fungují na různých místech světa. Nyní se výkonná datacentra přiblížila k hranicím Česka.
Využití cloud technologie při hraní videoher je velmi náročná operace. Na rozdíl od vzdáleného přístupu k databázím, obrázkům či videu, vyžaduje hraní současných her „na dálku“ superrychlou odezvu a enormní výkon serveru. Když se hráč dotkne svého ovladače, putuje tato informace přes internet do stovky kilometrů vzdáleného datacentra, kde se celý obraz a zvuk přepočítá a výsledek putuje zpět na obrazovku hráče. Aby výsledný zážitek ze hry byl plynulý, je nutné, aby se to vše odehrálo během zlomku sekundy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.