Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Developer ECM jedná o ustavení věřitelského výboru

Investice 20.05.2011 | 11:17 0 Komentářů

Astin Capital Management přihlásil rekordní pohledávku 3,1 miliardy Kč

Praha – O tom, že by ustanovil prozatímní věřitelský výbor, jedná se svými významnými věřiteli zadlužená developerská společnost ECM Real Estate Investments (ECM).
Návrh na zřízení výboru vznesla jako jeden z největších věřitelů také Česká spořitelna. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací v insolvenčním rejstříku. ECM je od dubna v insolvenčním řízení.
„V rámci snahy o urychlené ustanovení prozatímního věřitelského výboru dlužník oslovil své významné věřitele, kteří jsou seznámeni se zájmy hlavních skupin věřitelů dlužníka a kteří se v posledních měsících aktivně účastnili společných jednání mezi věřiteli a dlužníkem. V současné době dlužník s těmito věřiteli finalizuje jejich souhlas se jmenováním za členy prozatímního věřitelského výboru,“ uvedla ECM ve vyjádření, které Městskému soudu v Praze doručila ve čtvrtek.
Věřitelský výbor prosazuje i Česká spořitelna
Ve stejný den doručila soudu návrh na zřízení prozatímního věřitelského výboru Česká spořitelna. Podle informací banky totiž ECM v současnosti jedná o prodeji svého podílu v čínské společnosti China East Investment Limited, stejně jako o prodeji svých projektů City Deco a City Element v Praze na Pankráci. Banka se domnívá, by se na rozhodnutích o významných změnách v majetku ECM měl podílet věřitelský výbor. Banka zároveň navrhla sebe jako nejvýznamnějšího věřitele ECM za člena tohoto výboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.