Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Deutsche Bank zruší čtvrtinu poboček a opustí některé země

Investice 27.04.2015 | 09:58 0 Komentářů

Banka dnes zveřejnila podrobnosti restrukturalizačního plánu pro příštích pět let.

Deutsche Bank zruší čtvrtinu poboček a opustí některé země

Frankfurt nad Mohanem – Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank hodlá v příštích letech zrušit více než čtvrtinu poboček, opustit zhruba desetinu zemí, ve kterých nyní působí, a omezit svá aktiva v investičním bankovnictví. Počítá s tím restrukturalizační plán pro příštích pět let, jehož podrobnosti dnes zveřejnila banka.

Nová strategie má posílit ziskovost podniku. Banka si od ní slibuje snížení ročních nákladů o 3,5 miliardy eur (96,1 miliardy korun).

Deutsche Bank je odhodlána být „přední globální bankou sídlící v Německu“, uvedli v dnešním prohlášení nynější šéfové bankovní skupiny Jürgen Fitschen a Anshu Jain.

Společnost již minulý týden oznámila, že v rámci restrukturalizace prodá divizi Postbank, zaměřenou na drobné klienty, a omezí aktivity v investičním bankovnictví, které je pro ni významným zdrojem zisku.

Dnes skupina sdělila, že plánuje omezit své aktivity v oblasti komodit či některých finančních nástrojů. Aktiva v investičním bankovnictví hodlá snížit o zhruba 200 miliard eur.

Další kroky se týkají drobného bankovnictví, kde se banka potýká s vysokou konkurencí a nízkými maržemi na domácím trhu. Do roku 2017 plánuje zrušit až 200 ze současných zhruba 730 poboček provozovaných pod vlastní značkou. Počet zemí či míst, ve kterých banka působí, by se měl v příštích pěti letech snížit o deset až 15 procent.

Firma nicméně hodlá investovat do rozvoje některých aktivit. Výrazné investice plánuje v oblasti digitalizace, kam hodlá v příštích až pěti letech investovat až jednu miliardu eur.

Společnost odhaduje, že uskutečnění této strategie ji bude stát zhruba 3,7 miliardy eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.