Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Deutsche Bank údajně ničila důkazy o daňových podvodech

Banky 14.12.2012 | 10:41 0 Komentářů

Pracovníci Deutsche Bank pravděpodobně úmyslně zlikvidovali důkazy o daňových podvodech při obchodech s emisními povolenkami. Dvacetpět zaměstnanců největší německé banky kvůli tomu čelí vyšetřování. Čtyři z nich dokonce skončili ve vazbě. Napsal to deník Süddeutsche Zeitung.

 

Vyšetřovatelé se podle německého listu domnívají, že pět pracovníků, na které byl ve středu vydán zatykač, vymazalo e-maily dokazující nezákonné praktiky při obchodech s emisními certifikáty, při nichž měla banka německý stát připravit o stovky milionů eur. Jeden z nich byl ze zdravotních důvodů z vazby propuštěn.

Obvinění však odmítá například jeden z šéfů Jürgen Fitschen, který v čele největší německé banky stojí spolu s Anšuem Džainem od loňského léta.

Ta obvinění mě zdrtila. Jsem zcela přesvědčen, že se ukážou jako neopodstatněná,“ uvedla manažer v rozhovoru pro deník Bild. „Mám pocit, že je se mnou neprávem zacházeno a budu se proti tomu bránit,“ dodal s tím, že nevidí důvod ke svému odstoupení z funkce. Mezi podezřelými je z top managementu banky ještě finanční ředitel Stefan Krause.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.