Středa 28. října. Je Státní Svátek

Deutsche Bank přichází o kapitál. Blíží se další bankovní krize?

Banky 03.10.2016 | 12:50 0 Komentářů

Americké hedgeové fondy začaly na konci týdne stahovat kapitál z Deutsche Bank. Před více než osmi lety se ve stejné situaci ocitla i americká investiční banka Lehman Brothers. Pád banky na sebe pak nenechal dlouho čekat.

Akcie největšího německého peněžního po oznámení desítky amerických hedgeových fondů o přesouvání kapitálu do bezpečnějších aktiv klesly pod 10 euro. V letošním roce akcie přišly již o více než polovinu své hodnoty. Nedůvěra investorů ale nemusí být nutnou předzvěstí bankovní krize.

„Vůbec nezáleží na tom, zda má banka skutečné potíže, či nikoliv. Dokud si to o ní lidé myslí, je to pro ni špatné,“ okomentoval situaci pro agenturu Reuters Lyn Graham-Taylor z nizozemské Rabobank.

„Nemyslím si, že Evropa míří k nové bankovní krizi, ale je jasné, že její bankovní sektor zažívá období přerodu,“ řekl agentuře Reuters Ewald Nowotny, šéf rakouské centrální banky, který je zároveň členem vedení ECB.

České banky v ohrožení zatím nejsou. Český bankovní sektor si vede dlouhodobě velmi dobře, má dostatek kapitálu a hotovosti. Zdejší banky se zaměřují na tradiční přijímání vkladů a poskytování úvěrů,“ uvedl Jakub Seidler, hlavní ekonom ING Bank.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.