Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Deutsche Bahn to myslí s bojem proti korupci vážně

Investice 27.04.2010 | 16:04 0 Komentářů

Očista má přijít před plánovanou expanzí

Berlín – Největšího kolejového dopravce v Evropě – Německé železniční dráhy Deutsche Bahn čeká audit kvůli podezření z korupce v její dceřiné konzultační firmě.
Stane se tak na základě rozhodnutí nového managementu firmy, který se zdá být, jak konstatuje server Deutsche Welle, mnohem rozhodnější a agilnější ve snaze potřít korupci v tomto státem vlastněném podniku.
Deutsche Bahn sužují velké korupční skandály již několik let a nedávné další podezření z braní úplatků v dceřiné Deutsche Bahn International opět vzbudilo pozornost. Vedení německých železnic chce společnost očistit a pak se pokusí expandovat za hranice Spolkové republiky. V této oblasti má velmi ambiciózní plány.
Minulý čtvrtek například koupila britského železničního a autobusového dopravce Arriva. Spolu s tím jak se bude Deutsche Bahn rozrůstat, by ale mohla přímou úměrou bujet i korupce. Na prošetření nových důkazů v případech korupce o úplatkářství proto vedení společnosti najalo profesionální auditory z konzultantské společnosti KPMG. #infobox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.