Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Dermacol mění majitele. Kupuje ho britská McBride

Investice 03.09.2010 | 11:30 0 Komentářů

K získání celého podílu dojde v roce 2017

Londýn, Brno – Tradiční český výrobce kosmetiky mění majitele. Kupuje ho totiž britská firma McBride, která se dohodla na koupi 70procentního podílul za zhruba 240 milionů korun od jeho mateřské společnosti Alphaduct. Uvedla to firma na svých internetových stránkách. Dodala, že zbývající 30procentní podíl v českém podniku koupí v roce 2017
Dermacol vlastní nedaleko Brna továrnu, která zaměstnává více než stovku lidí. Vyrábí produkty pro péči o pleť, například krémy na obličej a prostředky pro čištění pleti. Firma za loňský rok vykázala hrubý zisk 24 milionů Kč.
McBride je významným evropským dodavatelem produktů pro péči o domácnost a osobní hygienu. Společnost se nyní podle agentury Reuters snaží proniknout na rozvíjející se trhy.
Historie stará skoro 50 let
Společnost Dermacol vznikla v rámci privatizace v roce 1992, do obchodního rejstříku byla zapsána 1. května 1992. Počátky firmy ale sahají do 60. let minulého století, kdy předchůdce firmy vznikl jako výrobna líčidel v pražském Filmovém studiu Barrandov. Odborníci z filmových studií se záhy spojili dermatology z Ústavu lékařské kosmetiky v Praze a dali základ dnešní značce Dermacol .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.