Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Den dopravy zdarma začal, zapojilo se 1167 e-shopů

Investice 18.11.2014 | 13:52 0 Komentářů

Akce potrvá do středečního poledne, podmínkou je nákup za alespoň 300 korun.

Den dopravy zdarma začal, zapojilo se 1167 e-shopů

Praha – Dnes v poledne odstartoval třetí ročník Dne dopravy zdarma, díky němuž mohou zákazníci mnoha tuzemských internetových obchodů ušetřit při předvánočních nákupech za dopravu nebo poštovné. Akci pořádá internetový srovnávač Heureka.cz. 

Podmínkou je – stejně jako v uplynulých ročnících – nákup za alespoň 300 korun.

Podle Heureky se letos do projektu zapojilo celkem 1167 internetových obchodů včetně dvojky na trhu Mall.cz. Z dalších velkých e-shopů se připojily například T.S. Bohemia, Kasa.cz, CZC.cz, Euronics a Datart. V porovnání s loňským ročníkem je obchodů o čtvrtinu více.

Akce se ale neúčastní jednička na trhu Alza.cz, která uspořádala konkurenční „Dny dopravy zdarma“ od úterý ráno do středy večer. 

Do středečního poledne

Bez poplatku za dopravu nebo poštovné dostanou zboží ti lidé, kteří si jej objednají do středečního poledne.

Inspirací pro akci je FreeShippingDay.com, který vznikl ve Spojených státech.

Z největších e-shopů standardně nabízí dopravu zdarma T.S.Bohemia. U Mall.cz pak lze ušetřit za dopravu u nespěchajících zásilek v hodnotě nad 1000 korun.

Loni pomohla i ČNB

„Jak se akce podařila, budeme vědět asi v pátek,“ odhaduje mluvčí Heureky Adéla Berková.

Jaké nárůsty prodejů přinese letošní Den dopravy zdarma, si zatím nedovolí odhadnout ani jednotlivé e-shopy. Loňský listopad mohl být podle nich totiž do značné míry ovlivněn také intervencí ČNB, která zdražila zboží z dovozu. E-shopu Mall.cz loni vzrostl počet objednávek během této akce dvojnásobně.

„Loni se počet objednávek v tento den zvedl o 380 procent,“ připomíná šéf Heureka.cz Tomáš Braverman. Celkem lidé v tento den zadali 111 237 objednávek v průměrné hodnotě 1633 koruny. „Lidé na dopravě ušetřili 9,7 milionu korun,“ dodává.

Jednodenní akce nicméně podle zástupců e-shopů nemá výraznější dopad na celkovou roční výši tržeb. U větších objednávek nabízejí dopravu zdarma po celý rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.