Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Dell přišel o polovinu zisku. Zklamal očekávání expertů

Investice 20.11.2009 | 09:38 0 Komentářů

Trojka na trhu s počítači přišla o důležitou část trhu. To ji stálo 54 procent čistého zisku

San Francisco – Zisk amerického výrobce počítačů Dell se ve třetím fiskálním čtvrtletí propadl o 54 procent na 337 milionů dolarů. To odpovídá necelým šesti miliardám korun.
Pokles zisků je zapříčiněn ztrátou části trhu, o kterou společnost Dell připravila konkurence. Vyplývá to z nejnovější ekonomické zprávy zveřejněné v noci na dnešek. Dellu, který byl donedávna dvojkou na světovém trhu, již patří jen třetí příčka.
Výsledky, jež zůstaly za očekáváním finančních analytiků, vedly k poklesů akcií společnosti o šest procent. „Všeobecně se předpokládalo, že překonají očekávání, protože téměř každý v oblasti osobních počítačů vykázal silná čísla,“ řekl Reuters analytik Shaw Wu ze společnosti Kaufman Bros. 
Tržby společnosti ve čtvrtletí končícím v říjnu klesly o 15 procent na 12,9 miliardy dolarů. Analytici je přitom odhadovali na 13,2 miliardy dolarů. Dell, který se opírá zejména o prodej počítačů firmám, byl těžce zasažen snižováním nákladů v podnikovém sektoru po příchodu hospodářské a finanční krize

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.