Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Daňové úniky: Policie získá víc dat od finačních úřadů

Investice 19.05.2011 | 14:34 0 Komentářů

V oblasti pohonných hmot doměřila daňová správa téměř 12 miliard korun

Praha – Ministerstvo financí chce zintenzivnit boj proti daňovým unikům a plánuje řadu změn. Například chystá od příštího roku rozšířit přístup k údajům z daňového řízení pro specializované policejní složky a Generální inspekci bezpečnostních sborů.
Změnit by se měla i struktura finančních úřadů nebo i daňové zákony. Ve středu to uvedl ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09. 
„Za již platnou významnou novinku považuji možnost stanovit daň i po uplynutí lhůty v případě odhalení daňového trestního činu, kterou jsme od počátku roku zavedli v novém daňovém řádu,“ řekl ministr financí s tím, že daňový řád představuje jeden ze tří pilířů daňové reformy. Dalším pilířem je reorganizace daňové správy a vznik Jednoho inkasního místa.
V rámci restrukturalizace daňové správy by celkem 199 finančních úřadů mělo nahradit 14 finančních úřadů s krajskou působností. Zbylé úřady se stanou pouze pracovišti, které bude moci přesouvat podle potřeby. Zároveň vznikne specializovaný daňový úřad pro firmy s obratem nad dvě miliardy korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.