Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Daňová Kobra dostane silného spojence: Novou síť žalobců

Investice 17.04.2014 | 13:00 0 Komentářů

Do boje proti daňovým únikům se naplno zapojí také návladní. Nejvyšší zastupitelství založí síť žalobců specializovaných právě na daňovou kriminalitu.

Daňová Kobra dostane silného spojence: Novou síť žalobců

Praha – Tým „daňové Kobry“, která začne fungovat v červnu, dostane silného spojence. Vedle stávajícího vedení, které se skládá ze zástupců daňové a Celní správy a protikorupční policie, budou fungovat také specializovaní státní zástupci. Píše o tom čtvrteční deník Insider.

Nejvyšší státní zastupitelství založí novou síť státních zástupců pro daňovou trestnou činnost. V každém kraji bude jeden žalobce „specialista“ a k tomu po jednom na vrchním zastupitelství v Praze a Olomouci.

„Mohu potvrdit, že již proběhla jednání mezi panem náměstkem Janem Sixtou a nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem o spolupráci státních zástupců s daňovou Kobrou,“ řekl deníku Insider mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák.

Samotné nejvyšší zastupitelství svou novou roli příliš komentovat nechce. „Byli jsme osloveni ministerstvem financí, na základě toho jsem do tohoto týmu vyslal jednoho zástupce z Nejvyššího státního zastupitelství,“ reagoval nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Dejte nám tři měsíce

Samotné Kobře už k plné funkčnosti schází jen několik detailů. „Je třeba sepsat prováděcí protokoly, kde bude například přesně popsán způsob výměny informací mezi jednotlivými útvary,“ popisuje Eva Romancovová z odboru bezpečnostní politiky ministerstva vnitra, která stála u vzniku projektu daňové Kobry.

Pak už tým přijde s prvními případy. „Co se týká těch nejbližších věcí, jde o pohonné hmoty a máme operativní poznatky také k daňovým únikům při obchodech se zemědělskými komoditami a barevnými kovy,“ nastínil ředitel odboru rizik při výběru daní Generálního finančního ředitelství Jiří Žežulka.

„Něco už nachystané máme a není to úplně malý příběh. Dejte nám tři měsíce. Jde o rozsáhlý karusel s mezinárodním přesahem, víc prozradit nemůžu,“ dodal.

Celý článek naleznete ve čtvrtečním vydání deníku Insider.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.