Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Daně pomohly Česku k rekordní příčce na žebříčku kvality podnikání

InvesticeMakro 26.10.2016 | 01:08 0 Komentářů

Na celosvětovém žebříčku zveřejňovaném Světovou bankou Doing Business 2017 se Česko umístilo na rekordní 27 příčce. Ještě v roce 2010 se umístilo Česko na 74. místě. Na zlepšení se podílel především indikátor placení daní.

„Osobně mne těší především skok o 29 míst u indikátoru zavedení elektřiny, kde jsme zapracovali na vyjasnění metodiky, takže se konečně srovnává srovnatelné. Samozřejmě, že mám radost z obhájení prvního místa v podmínkách pro zahraniční obchod, což je také v gesci ministerstva,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

V placení daní poskočilo Česko ze 122. místa na 53. příčku. „Uživatelsky přátelské prostředí pro placení daní a celkové zjednodušení daňového systému jsou naší jednoznačnou prioritou pro nadcházející období. Usilovně na nich již pracujeme například v rámci projektu MOJE daně,“ řekl ke zveřejněnému žebříčku ministr financí Andrej Babiš.

„Ke spaní na vavřínech ovšem není důvod, a meziroční propad o tři příčky ve vyřízení stavebního povolení je vážnou brzdou ekonomického růstu a nejvyšší prioritou k řešení,“ dodal ministr Jan Mládek.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.