Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Daně kartou nezaplatíte ani letos. Finanční správa couvla

Investice 19.01.2015 | 13:48 0 Komentářů

Hlavním důvodem zrušení projektu, který úřad avizoval loni na podzim, jsou vysoké náklady.

Daně kartou nezaplatíte ani letos. Finanční správa couvla

Praha – Ani letos nebudou moci Češi zaplatit daně prostřednictvím platební karty. Finanční správa totiž opustila projekt, který avizovala na podzim minulého roku. Původně chtěla, aby lidé i firmy mohli už od začátku roku 2015 hradit daně kartou při online platbě, tedy při vyplnění daňového přiznání v elektronické podatelně na webu finanční správy. Současně měl být spuštěn testovací provoz terminálů na několika velkých finančních úřadech.

Hlavním důvodem jsou vysoké náklady. „Od původně zamýšleného projektu bylo ustoupeno, a to zejména z důvodu vysoké finanční náročnosti projektu,“ řekla online deníku Aktuálně.cz mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

„Finanční správa nyní hledá alternativní cesty ke zvýšení komfortu při placení daní pro poplatníky, o kterých bude veřejnost včas informovat,“ dodala Petlachová.

O možných komplikacích informoval online deník Aktuálně.cz už na konci října. Finanční správa se totiž na nižších poplatcích za platby kartou dohodla jen s vydavatelem karet MasterCard, takže z plateb kartami Visa by musela i nadále odvádět více jak procento z výše transakce. Stát by se tak tím připravil o část vybraných daní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.