Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Daně bude možné zaplatit i kartou, stát se zatím dohodl s MasterCard

BankyMakro 29.10.2014 | 13:33 0 Komentářů

Od příštího roku chce zavést finanční správa možnost platby daní platební kartou. Stát se zatím dohodl na výhodnějších podmínkách plateb se společností MasterCard. Mezibankovní poplatek nebude obvyklé jedno procento z transakce, ale pouze fixní poplatek v řádu jednotek korun za transakci.

Společnost Visa se zatím se státem nedohodla. Podle šéfa české části společnosti Visa Marcela Gajdoše je ke změně poplatků nutná dohoda karetní asociace s bankami a navíc podle něj dojde v příštím roce k výraznějšímu snížení mezibankovních poplatků v Česku kvůli připravované směrnici Evropské unie. „Pokud by ale stát chtěl jednat, jsme připraveni,“ uvedl Marcel Gajdoš.

Dohoda s kartovou asociací však není nutná, jedná se pouze o to, zda bude mezibankovní poplatky platit poplatník či stát, daňový výnos státu by se tak snížil přibližně o jedno procento.  Další možností je ponechat možnost platby pouze kartami MasterCard.

„Předpokládáme, že placení online kartou na internetových stránkách finanční správy bude možné počátkem roku 2015. Otázka poplatků za platbu kartou je prozatím v řešení,“ uvedla mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.