Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Dámský investiční klub České spořitelny má již téměř 700 členek

Česká spořitelna letos v únoru pro klientky se zájmem o investování založila Dámský investiční klub. K 25. březnu 2008 se registrovalo téměř 700 žen.

Dámský investiční klub České spořitelny se při svém únorovém vzniku inspiroval rakouským Women Investment Club, který vznikl v rámci skupiny Erste group. Členky klubu mají možnost na pravidelných setkáních získat informace o aktuálním vývoji na kapitálových trzích, o nových investičních nástrojích a různých investičních strategiích. Od data vzniku do 25. března 2008 se registrovalo téměř 700 žen.

„Podobná možnost na trhu chyběla. Založením této platformy pro ženy podporujeme vedle specificky zaměřeného vzdělávání také rovné příležitosti ve společnosti,“ uvedl Jan D. Kabelka, obchodní ředitel úseku finančních trhů České spořitelny. „Dobře víme, jak úspěšné jsou ženy jako manažerky. Věřím, že také investování pro ně může být lákavé a zajímavé. Díky zkušenostem získaným na setkáních klubu se budou moci lépe orientovat ve světě finančních trhů,“ dodal Jan D. Kabelka.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.