Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Ochránce ČEZu v ČSSD: elektřina bude levnější o třetinu

Investice 20.04.2010 | 10:28 0 Komentářů

Milan Urban (ČSSD) plánuje, že by ČEZ opustil energetickou burzu

Praha – ČEZ dostal ránu ze strany, kterou si až dosud nemusel krýt. Místopředseda ČSSD Milan Urban, patřící mezi politiky spíše k opatrovníkům energetického polostátního kolosu, prohlásil v rozhovoru pro HN, že je třeba radikálně zlevnit elektřinu.
Stínový ministr průmyslu ve straně, která se nejspíš stane vítězem květnových voleb, si dal za cíl srazit cenu proudu o třetinu. „Zaprvé, chceme přitlačit na větší regulaci ceny, nevylučujeme ani legislativní úpravu, která by Energetickému regulačnímu úřadu zlepšila podmínky,“ uvedl Urban v HN a pokračoval: ČSSD chce zavést fixaci cen elektřiny na kratší období, než je rok. A také vytvořit „společný dům, který zastřeší českou a slovenskou přenosovou soustavu.“
Urban uvedl, že ČEZ si dělá alibi, když argumentuje, že cena eletřiny se tvoří tržně. Připustil i odchod ČEZu z Energetické burzy Praha. „Cena elektřiny by se měla stanovovat jako u plynu  – vždy na čtvrtletí. Jen díky tomu by už dnes měli Češi elektřinu až o 30 procent levnější,“ citují HN Urbana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.