Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Další práce Topolánka: manažer u slovenského přepravce plynu

Investice 18.01.2015 | 16:09 0 Komentářů

Bývalý český premiér se bude starat o rozvoj vztahů s veřejností ve společnosti Eustream, která patřící do skupiny EPH podnikatele Daniela Křetínského a finančníků z J&T.

Další práce Topolánka: manažer u slovenského přepravce plynu

Praha – Bývalý premiér Mirek Topolánek se v prosinci stal manažerem monopolního slovenského přepravce plynu Eustream. Na starost bude mít rozvoj vztahů s veřejností. V pondělním vydání o tom informuje týdeník Euro.

Eustream patří do Energetického průmyslového holdingu (EPH), který vlastní podnikatel Daniel Křetínský a finanční skupina J&T. Topolánek ve strukturách EPH zastává už několikátou funkci.

„Mirek Topolánek má možnost komunikovat v Bruselu a s představiteli států,“ vyjmenoval jeho přednosti ředitel marketingové komunikace EPH Daniel Častvaj.

Angažování bývalého předsedy vlády podle Eura souvisí s projektem plynovodu Eastring, který by umožnil z německého trhu zásobovat Balkán.

Topolánek v rámci EPH vystřídal řadu postů. Loni skončil v dozorčí radě německé hnědouhelné a elektrárenské společnosti Mibrag, nepůsobí už ani v slovenské firmě Nafta, jež spravuje zásobníky plynu na Slovensku.

Aktuálně je podle Eura vedle pozice v Eustreamu stále šéfem dozorčí rady Elektráren Opatovice, které rovněž patří do EPH. Kromě toho je Topolánek předsedou Teplárenského sdružení ČR a spoluvlastní výrobce řídicích systémů pro petrochemii VAE Controls.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.