Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Další nebezpečná aplikace z Google Play napadá klienty českých bank

Banky 18.02.2019 | 12:58 0 Komentářů

Kybernetičtí zločinci opět napadli klienty českých bank. Tentokrát se snaží prostřednictvím infikované aplikace Word Translator z oficiálního obchodu Google Play získat z mobilního zařízení s operačním systémem Android klientské přihlašovací údaje pro vzdálený přístup k bankovnímu účtu.

„Podařilo se nám zachytit nástroj, jehož oficiální funkcí mělo být překládání textu. Na základě naší interní analýzy můžeme říci, že původně legitimní aplikace byla v průběhu času opět tzv. ztrojanizována. To znamená, že se po některé z jejich aktualizací stal z aplikace World Translator tzv. trojský kůň,“ uvedl technický ředitel Esetu Miroslav Dvořák.

Aplikace si podle antivirové společnosti Eset před odstraněním z Google Play stáhlo více než 10 tisíc uživatelů. K polovině všech incidentů spojených s infikovanou aplikací došlo podle společnosti Eset na zařízeních uživatelů v Česku, 40 procent v Polsku a do pěti procent v Itálii, Mexiku a Austrálii.

Útočníci použili z pohledu škodlivého kódu prakticky stejnou hrozbu jako loni v září s aplikací QRecorder či Blockers call 2019 v lednu letošního roku.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.