Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Další kryptoměnová firma zřejmě míří na burzu

Investice 29.10.2018 | 16:15 0 Komentářů

Společnost Bitfury, která vyrábí zařízení na těžbu bitcoinu, by mohla pro nové zdroje kapitálu zamířit i na evropské burzy. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na své zdroje.

Primární úpis akcií (IPO) Bitfury by se mohl uskutečnit na začátku příštího roku. Vstoupit by mohla společnost podle agentury Bloomberg na burzu v Londýně, Amsterdamu či Hongkongu. Pokud by společnost zamířila do Londýna či Amsterdamu, jednalo by se o první společnost z oblasti kryptoměn, která by vstoupila na evropský trh. Tržní hodnota Bitfury by se údajně mohla pohybovat v rozmezí od tří do pěti miliard dolarů (68 až 113 miliard korun).

Největší konkurent Bitfury čínská společnost Bitmain, která s výrobou zhruba 80 procent čipů na těžbu bitcoinu dominuje trhu, již oznámila svůj záměr vstoupit na hongkongskou burzu. Překážkou Bitfury ale mohou být podle agentury Bloomberg investiční banky. Některé totiž kvůli chybějící jednotné regulaci a obavám o budoucnost odvětví odmítá účast na IPO společností z oblasti kryptoměn. Obchodní strategie Bitfury ale není založena pouze na výrobu zařízení k těžbě bitcoin, ale také například na poskytování služeb s využitím blockchainu.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.