Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Další fáze konce: Sunny Days už zavírá některé pobočky

Investice 31.03.2010 | 16:32 0 Komentářů

Navíc ji vyloučili z Asociace cestovních kanceláří a agentur

Praha – Ještě v loňském roce patřila cestovní kancelář Sunny Days mezi deset největších cestovních kanceláří v zemi. Na dovolenou s ní odcestovalo zhruba čtyřicet tisíc lidí.  Nyní začala opouštět některé své pobočky. Dnes byl například stěhovací vůz přistaven před její pobočkou na pražské Vinohradské třídě.
Koncem ledna vypršelo u pojiš´tovny Generali povinné zákonné pojištění proti úpadku a nové se jí už nepodařilo uzavřít. Musela se tedy změnit na cestovní agenturu, která však už nemůže prodávat vlastní zájezdy, pouze ty od jiných cestovních kanceláří. V současné době prodává například dovolené z nabídky německé Cestovní kanceláře Neckermann. Nabizí také letenky.
Vyloučili je z asociace
Přestože představitelé Sunny Days opakovaně tvrdili, že se snaží o získání pojištění proti úpadku u jiné pojišťovny, nakonec se jim to do současné doby nepodařilo. Bez tohoto pojištění nemůže Sunny Days opětovně získat koncesi na provozování cestovní kanceláře.
Suinny Days už v není ani členem Asociace cestovních kanceláří a agentur. „Cestovní kanceláři Sunny Days bylo ukončeno členství z důvodu nezaplacení členských příspěvků pro letošní rok,“ informoval mluvčí asociace Tomio Okamura.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.