Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Další dvě banky zlevňují hypotéky, sazby jdou pod 5 %

Investice 28.04.2010 | 13:04 0 Komentářů

K nejnovější vlně snižování úrokových sazeb se přidaly Volksbank a Wüstenrot hypoteční banka

Praha – Další banky se přidávají k jarní vlně zlevňování hypoték. Snížení úrokových sazeb nyní oznámily také Volksbank a Wüstenrot hypoteční banka.
Volksbank snížila sazby u standardních hypoték, nově tak začínají na 4,49 procenta ročně při tříleté fixaci, splatnosti do 10 let a úvěru do 80 procent zástavní hodnoty nemovitosti. Při vyšší než desetileté splatnosti začínají sazby tříletých fixací na 4,89 procenta a pětiletých na 4,99 procenta. Současně banka sleví polovinu ze „vstupního“ poplatku za zpracování hypotéky.
Wüstenrot hypoteční banka snížila sazby u hypoték s fixací od jednoho do pěti let. Minimální sazby se tak nyní pohybují od 4,34 procenta ročně u jednoleté fixace do 4,79 procenta u pětileté. Nejvíce zlevnily hypotéky do 85 procent zástavní hodnoty nemovitosti s dobou splatnosti až 30 let, a to až o 0,7 procentního bodu.
Úrokové sazby hypoték v posledních týdnech snížila většina tuzemských bank. Podrobný přehled sazeb jednotlivých bank a aktualizovaný seznam slev najdete v samostatném článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.