Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Další chudáci naletěli na sliby o pohádkovém výnosu

Zatím 112 podvedených lidí, eviduje policie v případu, v němž podnikatel z Frýdku-Místku, vydávající se za šlechtice, slíbil poškozeným dvojnásobné zhodnocení peněz.

Základem pro pohádkové výnosy měl být zlatý poklad, který prý samozvaný šlechtic vlastnil. Nakonec se ale ukázalo, že diamanty a zlaté mince kupoval za z vkladů lidí, kteří mu svěřili své úspory. Podvodník založil dvě firmy, které měly zhodnocovat vklady, přičemž první zájemci dostali i vysoké úroky, nejspíše z následných vkladů, další už ale své peníze neviděli. Šlo tedy o klasické letadlo. Podnikateli, který je ve vazbě, hrozí trest deset let. 

Zdroj: iDnes

2 komentáře: “Další chudáci naletěli na sliby o pohádkovém výnosu”

 1. Masturnmusician napsal:

  Nechci dlouze polemizovat s p. Zámečníkem, ale chci jen zde dát na vědomí, že můj dobrý přítel, snad největší, vložil do tohoto tzv.„Letadla“ Double inwestment 500 000,–Kč a naprosto v termínu po roce obdržel 11 %, tedy 55 000,–Kč na účet.
  Tak co vy na to, pane Zámečníku.
  Jak je to s tím pádem ? Uvažuji také o tomto zhodnocení peněz.
  Masturnmusician

  • Původní_kolemjdoucí napsal:

   To už tady bylo tolikrát … V tu chvíli jste byl ale pořád –445.000, pokud dobře počítám. Ono to takto u letadel funguje, i Hartmann z Dubaje vyplácel …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.