Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

CzechInvest: Koruna vložená do pobídek se vrátila 8x

Investice 31.03.2010 | 17:04 0 Komentářů

Investiční pobídky daly práci 300 tisícům Čechů

Praha – Každý rok skoro dvacet miliard korun. Právě tolik vydělaly podle studie Deloitte České republice investiční pobídky za dvanáct let od jejich zavedení. Přesná bilance je 229,972 miliardy korun.
Ve studii se dále uvádí, že díky nim vzniklo na 308 tisíc nových pracovních míst. To tedy znamená, že bezmála deset procent všech zaměstnanců v České republice dnes pracuje ve firmách podpořených pobídkami nebo u jejich dodavatelů.
„Každá jedna koruna poskytnutá jako investiční pobídka se tak do státního rozpočtu vrátila víc než 8,5násobně,“ vypočítá Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest. „Dohromady stát českým ale i zahraničním investorům poskytl podporu 30,068 miliardy korun, na firemních daních a odvodech za zaměstnance pak od stejných společností a jejich dodavatelů vybral celkem 260,041 miliardy korun,“ sdělila.
Ještě více pracovních míst vzniká u dodavatelů
„Velmi důležitým závěrem studie je to, že se prokázalo, že zhruba tři čtvrtiny nových pracovních míst a ostatně i příjmů do státního rozpočtu vznikají u dodavatelů, u kterých investoři podpoření pobídkami nakupují,“ vysvětluje Luděk Niedermayer, ředitel v oddělení Consulting společnosti Deloitte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.