Středa 03. března. Svátek má Kamil.

CYRRUS uvedl na varšavskou burzu první IPO české firmy

První IPO české firmy na zahraničním trhu realizovala společnost CYRRUS, když na trh New Connect varšavské burzy uvedla českou firmu Photon Energy.

Společnost Proton Energy se zabývá solární energií a její doménou je development  fotovoltaických elektráren. Photon Energy také připravuje spuštění Střešní burzy v České republice na základě licence od provozovatele největší střešní burzy v Německu, které je největším FV trhem na světě.

New Connect poskytuje nedocenitelnou platformu pro malé a střední podniky k získání vlastního kapitálu. Naše umístění na New Connect nám rozšiřuje možnosti financování budoucího růstu společnosti a současně poskytuje investorům možnost se na něm podílet,“ odůvodňuje vstup na New Connect Georg Hotar, finanční ředitel Photon Energy.

Akcie společnosti startovaly na burze 16. října s cenou 0,72 PLN za kus a po třech obchodních dnech se dostaly na cenu 5 PLN, což znamenaná zhodnocení 700 %. “Jsme přesvědčeni o tom, že náš „listing“ na New Connectu je silným základem pro přeměnu naší vize do hmatatelné finanční reality,” prohlásil generální ředitel Photon Energy Michael Gärtner.

„Překonali jsme celý obtížný mezinárodní legislativní proces a opět dokázali, že burza je jednoznačně dobrým zdrojem nedluhového financování i pro malé a střední firmy. Toto "instantní" řešení hodláme nadále se svými klienty rozvíjet a věříme, že v průběhu několika málo měsíců k úspěchu Photon Energy přibudou další IPO vlaštovky,“ řekl Jan Procházka, šéf polských aktivit společnosti CYRRUS.

Zdroj: Tisková zpráva Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.