Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Čtyřkolovým velorexům se říkalo šedá pomsta. Měly sraz

Investice 31.08.2010 | 00:01 0 Komentářů

Také o Velorex 435-0 mají sběratelé čím dál větší zájem

Když někam přijedou, vzbudí rozruch. „Vzpomínám si, jak jsme v tom kdysi s kamarádem jezdili po Václaváku a policisté se stále znovu a znovu vyptávali, co to je za auto a zda vůbec máme technický průkaz,“ vyprávěl účastníkům víkendového srazu Velorexů v Blansku jeden z majitelů Velorexu typu 435-0.
Právě tato čtyřkolová vozítka původně určená pro invalidy měla v Blansku poprvé svůj samostatný sraz. „Na srazech jsou oproti tříkolkám vždy ve výrazné menšině, a tak jsme se rozhodli jim tentokrát vyhradit samostatný prostor,“ vysvětlil důvod organizátor již 19. ročníku srazu Ivo Fajman.
Citovaný majitel čtyřkolky avšak byl zřejmě na srazu již naposledy. „Musím to prodat. Prostě se do toho nevejdu,“ tvrdil a hned názorně ukazoval, že je to skutečnost. Vozítko, na rozdíl od současných automobilů pochopitelně nemá posuvnou sedačku, natož nastavitelný volant.
Výroba trvala jen dva roky
Velorex 435-0 nahradil na podzim 1971 v produkci lidového družstva Velo ve výrobě tříkolku. Nebyl to ale šťastný tah. Vozítku se pro jeho ošklivou šedou barvu říkalo šedá pomsta, navíc bylo značně poruchové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.