Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Čtyři pojišťovny odhalily podvody za 111 milionů korun

Pojištění 14.04.2015 | 15:41 0 Komentářů

Detektivové Allianz pojišťovny odhalil v prvním čtvrtletí pojistné podvody za téměř 62 milionů korun. České podnikatelské pojišťovně se podařilo uchránit 17 milionů korun, Kooperativě 18 milionů korun a Generali téměř 14 milionů korun.

„Proti loňsku to sice znamená mírný pokles, protože v prvním čtvrtletí 2014 se podvodníci pokusili získat dokonce 17,5 milionu korun, stále to ale představuje téměř dvojnásobný nárůst oproti roku 2013,“ upozorňuje mluvčí GENERALI Jiří Cívka.

„Počet pokusů o podvodné jednání má rostoucí tendenci, důsledným šetřením v průběhu likvidace t pojistných událostí a využíváním stále dokonalejších systémů k vyhodnocování podezřelých souvislostí a příznaků u jednotlivých případů jsme v odhalování pojistných podvodů stále úspěšnější,“ uvedl Aleš Haisl, vedoucí oddělení Bezpečnostního odboru České podnikatelské pojišťovny.

Kooperativa vyšetřovala v prvním čtvrtletí 2015 více než 840 podezřelých případů pojistných podvodů. „Ten se nám podařilo prokázat ve 119 případech. Celková uchráněná hodnota je téměř 18 milionů Kč. Největší počet podezřelých případů evidujeme v oblasti životního pojištění. Druhou příčku drží motorová vozidla,“ uvádí Vojtěch Stavný, vedoucí Bezpečnostního odboru v pojišťovně Kooperativa. 

Většina podvodníků není příliš vynalézavá. „Obecně se dá říct, že se vyskytly i velmi sofistikované podvody, stejně jako případy, které byly něčím specifické a zajímavé, ale většina jich je stále jako „přes kopírák“. Z našich statistik můžeme potvrdit, že stagnuje a v některých regionech dokonce klesá podvodná činnost u pojištění aut, zejména u krádeží a vloupání. Naopak stále častěji zjišťujeme, že podvodníci hledají nejrůznější spojence a neváhají oslovit policisty, soudní znalce, lékaře, pojišťovací poradce, ale i likvidátory a jejich vynalézavost nezná hranic. Na druhou stranu jsme prošetřovali zcela neuvěřitelné případy, u nichž jsme byli zpočátku přesvědčeni o podvodu, a nakonec se prokázalo, že událost se stala opravdu tak, jak ji klient popsal. Takže rozhodně nelze říct, že každý náš uzavřený případ je pojistný podvod. Ale může jím být i událost, za níž poškozenému náleží odškodnění zcela právem,“ uvedl šéf vyšetřování Allianz pojišťovny Michal Vlk.

Zdroj: Tisková zpráva GENERALI, KOOPERATIVA, ALLIANZ, ČPP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.