Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

ČTÚ nabídne zbylé frekvence pro LTE za 882 milionů korun

Investice 17.06.2014 | 17:07 0 Komentářů

Český telekomunikační úřad v nové aukci nabídne kmitočty, které nevydražili operátoři na podzim minulého roku.

ČTÚ nabídne zbylé frekvence pro LTE za 882 milionů korun

Praha – Český telekomunikační úřad (ČTÚ) chce nabídnout zbylé kmitočty pro rychlé mobilní sítě LTE v nové aukci. Vyvolávací cena všech nabízených frekvenčních bloků v pásmech 1800 a 2600 MHz bude dohromady 882 milionů korun. Vyplývá to ze záměrů výběrového řízení, které úřad zveřejnil k připomínkám na internetu.

Veřejná konzultace potrvá jeden a půl měsíce ode dne zveřejnění návrhu. Následně ČTÚ vyhodnotí a zohlední zaslané připomínky k návrhu a připraví konečné znění textu vyhlášení výběrového řízení.

„Vlastní zahájení řízení, včetně vyhlášení termínu pro podání přihlášek, se předpokládá na podzim letošního roku,“ uvedla Tereza Špinková z oddělení komunikace ČTÚ.

ČTÚ chce nabídnout čtyři bloky v pásmu 1800 MHz a dva bloky v pásmu 2600 MHz. Nebude přitom omezený rozsah, na který budou moci zájemci přihazovat. Frekvence mají operátoři získat na 15 let.

Budoucí držitelé kmitočtů budou mít povinnost si frekvence mezi sebou případně vyměnit, aby spolu s dříve přidělenými frekvencemi získali ucelenější pásma, v rámci tzv. refarmingu. Budou muset také připravit velkoobchodní nabídku pro případné virtuální operátory.

ČTÚ v loňské aukci prodal kmitočty v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz za celkovou vydraženou částku 8,5 miliardy korun. Část kmitočtů již Telefónica, T-Mobile a Vodafone začali využívat v budovaných mobilních sítích LTE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.