Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Čtenáři se diví: Proč u nás není běžné šikmé parkování?

Investice 14.06.2010 | 00:01 0 Komentářů

V bytových domech jsou schopni architekti vyprojektovat i stání o šířce pouhých 220 cm

Praha, Brno – Problematických parkovišť je u nás daleko více, než jsme očekávali při psaní prvního článku na toto téma. Utvrdily nás v tom čtenářské ohlasy a také další vlastní testy. Zajeli jsme i do Brna, abychom nezůstávali jen na pražském „písečku“.

Podařilo se nám objevit další „sloupové“ parkoviště. V pražském Edenu jsou v jedné části podzemního parkoviště pod obchodním domem Tesco mohutné sloupy postavené širší částí do parkovacích stání. Na těchto místech může bez problémů parkovat leda Smart Fortwo a těch zase není v provozu až tolik.
V mnoha e-mailech, které od čtenářů přišly, se lidé podivují na tím, že se u nás prakticky nesetkáme s takzvaným šikmým stáním. To by samozřejmě nevyřešilo problém se šířkou stání, ale mnohem jednodušeji by se na ně zajíždělo a zase z nich vyjíždělo. Určitě každý řidič na parkovišti u supermarketu již viděl velké SUV nebo dodávku, jak se snaží na několikrát s pomocí couvání a zase popojíždění vpřed zajet na úzké kolmo k chodníku umístěné místo. V uličce se pak mezitím vytvoří dlouhá kolona aut čekajících na možnost zaparkovat či vyjet z parkoviště ven.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.