Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

ČSÚ hledá firmu na sčítání lidu. Za tři čtvrtě miliardy

Investice 02.11.2009 | 16:26 0 Komentářů

Vyjde to prý levněji, než kdyby si stát najímal brigádníky

Praha – Český statistický úřad hledá firmu, která při sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011 zajistí „práce spojené s distribucí a sběrem sčítacích formulářů a další služby“. Hodnotu veřejné zakázky odhaduje na 756 milionů korun bez DPH. Zájemci se mohou hlásit do 23. listopadu.
Podle úřadu by soukromá firma měla zajistit tyto činnosti zhruba o čtvrt miliardy korun levněji, než kdyby si měl zhruba 80 tisíc sčítacích komisařů najímat sám. Podle materiálu ČSÚ z roku 2007, který má Aktuálně.cz k dispozici, vynaloží stát v letech 2008-2013 na práce související se sčítáním celkově zhruba 2,65 miliardy korun.
Vítěz zakázky provede „terénní práce“ při samotném sčítání a postará se také o tisk, distribuci, sběr a předání příslušných formulářů. Zajistí také zkušební sčítání – nanečisto se uskuteční na malém vzorku respondentů.
„Veřejná soutěž na distribuci a sběr jsme pro sčítání lidu vypsali poprvé. Při minulém sčítání v roce 2001 žádná podobná vyhlášena nebyla a vše probíhalo v režii Českého statistického úřadu,“ řekl mluvčí ČSÚ Ladislav Pištora. Firmy ale pomáhaly při tisku a následném zpracování (optickém snímání) tiskopisů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.